חברת אופק מספקת שירותי אבטחה מקיפים למוסדות חינוך: מגני ילדים ובתי ספר ועד למכללות ואוניברסיטאות. אנו פועלים בהתאם להנחיות המשטרה והרשויות המקומיות ומעסיקים אך ורק מאבטחים שעברו קורס מאבטחים במוסדות חינוך. מאבטחים אלה עוברים ריאיון ומבחן אישיות בנוסף לאימוני האבטחה והנשק, וכך אתם יכולים להיות בטוחים שהאנשים הנכונים שומרים על התלמידים והתלמידות. מאבטחים במוסדות חינוך נמצאים במגע עם ילדים ובני נוער, כמו גם מבוגרים, ולכן יש לוודא שמי שמגיע לעמדה זו, יהיו האנשים המתאימים ביותר לתפקיד.

מה כוללת העבודה כמאבטחים במוסדות החינוך?

לפי חוזר מנכ"ל, למאבטחים במוסדות חינוך יש שלושה תפקידים מרכזיים:

  1. אבטחת של התלמידים, המורים ואנשי צוות אחרים הנמצאים במקום, ולאפשר התנהלות לימודים סדירה.
  2. הגנה על התלמידים ואנשי הצוות מגורמים פליליים וגורמי פעילות חבלנית שמעוניינים להיכנס לבית הספר. המטרה היא לשמור על שלומם של התלמידים ואנשי הצוות שנמצאים בתוך שטח בית הספר, לאורך יום הלימודים.
  3. מניעת כניסת זרים. חלק מרכזי מעבודת המאבטחים.

מעבר לשלוש המטרות האלה, לשומר יכולים להיות תפקידים נוספים/ לדוגמא, שומרים העומדים בשער של גני תלמידים צריכים לוודא שהילדים לא יוצאים מהשער ללא ליווי מבוגר (איש צוות או הורה) במהלך יום הלימודים. בין תפקידים של מאבטחים במוסדות חינוך:

  1. סריקות לפני, במהלך ואחרי יום הלימודים לגילוי חפצים חשודים או אנשים חשודים שנכנסו לשטח מוסד הלימוד.
  2. עמידה בשער במהלך רוב שעות היום כדי למנוע הגעה של גורמים חשודים או זרים.
  3. ניהול קשר שוטף עם כוחות הביטחון, בין אם מדובר במשטרה או בקב"ט הישוב.
  4. יזום ומתן מענה לביקורות פתע.
קבוצת אופק חברת אבטחה
אבטחת מוסדות חינוך
אודיטוריום

מה כולל קורס אבטחה לאבטחת מוסדות חינוך?

כאמור, בגלל האופי הרגיש של התפקיד והקרבה לילדים ובני נוער, יש צורך בתעודת יושר ובמבחן אישיות כדי להתקבל לקורס מאבטחים למוסדות חינוך. בנוסף, על המאבטח לסיים בהצלחה הכשרה בת שישה ימים המיועדת למאבטחים במוסדות חינוך. בנוסף להכשרה זו, על המאבטחים לעבור מטווח, ולעבור אימוני ירי במטווח לפחות פעמיים בשנה. עם כניסתם לתפקיד, המאבטחים עוברים שיחה ולעיתים הכשרה מטעם הגוף האחראי על ביטחון מוסד הלימודים. לרוב מדובר בנציגים של המשטרה או של הרשות המקומית.

צריכים מאבטחים לאבטחת מוסדות חינוך? לפרטים נוספים וקבלת הצעה לחצו כאן וצרו עמנו קשר

שירותי אבטחה באירועים רבי משתתפים

רוב בתי הספר מארחים מספר פעמים בשנה אירועים רבי משתתפים: מסיבות סיום, טקסי זיכרון, מופעים, הרצאות ועוד. אירועים אלה לרוב כוללים מאות ולעיתים אפילו אלפי משתתפים. חברת אופק מספקת שירותי אבטחה גם לאירועים אלו. אנחנו נספק מאבטחים וגם סדרנים במידת הצורך.