ניקיון משרדים

 

משרדים הינם מקומות עבודה בהם עוברים מידי
יום אנשים רבים, ולכן על מנת לשמור על חזות מכובדת ומטופחת חשוב לנקותם באופן יסודי על בסיס יומיומי. יתרה מזאת, סביבת עבודה נקייה תורמת ליצירת אווירה רעננה ונעימה במשרד, ואף מונעת תחלואות בקרב העובדים.
הדרך היעילה ביותר כיום לניקיון משרדים היא להיעזר בשירותי חברה המתמחה בתחום, אשר מספקת מענה מקצועי, מקיף ויסודי.
חשוב לבחור בחברת ניקיון מומלצת ואמינה, ובתוך כך להשגיח שאנשיה אכן ינקו את המשרד באופן יסודי ובעיקר באזורים רגישים.

ניקיון משרדים מצריך בחירה נכונה של חומרי ניקוי

מוצרי ניקיון מורכבים מחומרים חזקים אשר עבודה בלתי נכונה עימם עלולה לגרום להרס ולשחיקה של אביזרים במשרד. לכן חשוב לעבוד עם חברה מקצועית המשתמשת בחומרי ניקוי חזקים ואיכותיים, ולוודא שבאמתחתה חומרים מגוונים המתאימים עבור כל מוצר, כלומר שאינה משתמשת בחומר ניקוי כללי עבור כל האביזרים והחללים. זאת מאחר ומקלדת או צג מחשב, רצפת עץ או שיש, חלון, שטיח או כיור יש לנקות בעזרת חומרים שונים המיועדים אך ורק עבורם.

חברת ניקיון משרדים

סביבת עבודה נטולת אבק

משרדים סגורים שאינם מאווררים באופן שוטף נוטים לצבור הרבה אבק, וחשוב לזכור כי רבים מבין האנשים הינם רגישים לקרדית האבק. לכן שמירה על סביבת עבודה נקייה באופן שוטף תמנע אלרגיות ותחלואים בקרב עובדי המשרד. יש לוודא כי חברת הניקיון תנקה את האבק בכל יום ממשטחי העבודה שבמשרד, כדוגמת שולחנות ומדפים, אך גם שטיחים חשוב לשאוב ולנער מחוץ למשרד באופן יומיומי. מאידך, קלסרים ומחברות יש לנקות מאבק לפחות אחת לשבוע, ובתוך כך להקפיד על החזרת הקלסרים למקומם באופן מסודר בתום הניקיון.

זהירות תכנים רגישים !

ניקיון משרדים כולל גם ניקוי של חומרי עבודה וציודים רגישים ויקרים, המכילים מידע חיוני ואף סודי של החברה. חשוב לבחור, לפני הכל, חברת ניקיון משרדים אמינה ואחראית שניתן לסמוך עליה. עובדיה לרוב ינקו את המשרד בתום שעות העבודה כשהמקום ריק מאדם, וחשוב להבהיר ולוודא שלא יתעסקו בתכנים לא להם.
כמו כן, עליהם לנקות את המשרד תוך מתן תשומת לב מיוחדת לציוד רגיש ויקר כדוגמת מחשבים, ריהוט ומכונות צילום. יש לציין כי מקלדות וטלפונים נחוץ לנקות באופן יומיומי, מאחר ומחקרים לא מעטים בנושא מעידים שמרבית החיידקים במשרד מצטברים על מכשירים אלו.

שמירה על סניטאריה

כאמור, משרדים הינם מקומות בהם עוברים אנשים רבים מדי יום וביניהם עובדי המקום, לקוחות, ספקים ואורחים. כמות כה גדולה של אנשים דורשת הקפדה יתרה על הניקיון ורמת הסניטאריה במשרד, לשם מניעת הצטברות חיידקים ומחלות. אין דבר דוחה יותר מאשר שירותים רטובים ומטונפים, והדבר בוודאי משפיע על התרשמות הלקוחות. לכן חשוב להקפיד על ניקיון יומיומי של חדרי השירותים, הכיורים והמקלחות באמצעות חומרי ניקוי חזקים ואפקטיביים כגון כלור או אקונומיקה. כמו כן, חלק מעבודתם של חברות ניקיון משרדים כרוכה במילוי חסרים של נייר טואלט, סבון נוזלי ומגבוני נייר.
חברת ניקיון משרדים

שירות מלא ומקיף

בחרו בחברה שמספקת שירותי ניקיון כוללים. במקום לעבוד מול מספר חברות ניקיון, הדרך המומלצת ביותר לחיסכון באנרגיה, זמן וכסף היא לעבוד מול חברה אחת שמספקת את כל השירותים. הכוונה היא למשל לניקיון החלונות, ניקיון המשרדים, ניקיון המסדרונות, ניקיון לאחר שיפוץ המשרד ועוד. ערכו רשימה של כל סוגי הניקיון והסדר שאתם זקוקים להם, עברו עם הנהלת החברה או שירות הלקוחות שלה על כל סעיף וסעיף וודאו כי אכן יספקו לכם את השירות המבוקש. בהצלחה.

לאכול במקום נקי ובריא

מרבית עובדי המשרד מבלים בו שעות רבות ואף נוהגים לאכול בו לפחות שתי ארוחות ביום. לכן יש לדאוג לניקיון יומיומי ויסודי של המטבח והשולחנות, פינת הקפה והשיש, ארונות, כיורים וברזים. בנוסף חשוב להקפיד על ניקוי תדיר של מכשירים חשמליים כגון מכונות קפה, מיקרוגל ומקרר, על ניקוי קומקומים חשמליים מאבנית ועל שטיפת הכלים בכיור.

שטיפת המשרד

יש לדרוש מחברת הניקיון לשטוף את כל המתחם מדי יום, כולל מסדרונות, חדרים, מטבח ושירותים, ולוודא כי אכן מבוצעת שטיפה יסודית עם הרבה סבון רצפות ומים. כמו כן, יש לרוקן את כל הפחים במשרד תוך הקפדה על הפרדת הפסולת, ובעיקר ניירות הנוטים להיערם במשרדים בכמויות גדולות. לבסוף, עבור מלאכת השטיפה כדאי להעדיף את השימוש בחומרי ניקוי בעלי ריח נעים אשר יתרמו לאווירה במקום העבודה.

עובדי עתודה מידית

כאשר אתם מנסים לאתר חברות ניקיון למשרדים, אחד הדברים החשובים ביותר שעליכם לברר הוא מה עושים במקרה של תקלות בכוח האדם. כלומר כיצד מתמודדת החברה עם מצבים בהם עובד קבוע או יותר מעובד אחד מרגישים לא טוב או מנועים מלהגיע לעבודה. כפי שאתם יודעים, תקלות מתרחשות דווקא ברגעים הכי פחות מתאימים ולכן עליכם לחשוב על מצבים בהם יש לכם פגישה גדולה עם משקיעים או עם שותפים פוטנציאליים דווקא ביום בו עובד הניקיון הקבוע שלכם מרגיש לא טוב ולא מגיע לעבודה.

שאלו את מנהל החברה האם הוא מסוגל לספק כוח אדם חלופי תוך זמן קצר והאם ההתקשרות שלו עם העובדים הקבועים רציפה ושוטפת, באופן כזה שיאפשר לו לדעת מראש מתי עובד מתכוון שלא להגיע לעבודה, על מנת שיוכל לספק כוח אדם חלופי תחתיו.

אסתטיות וייצוגיות

נכון, עובדי הניקיון במשרד אינם מהווים חלק מכוח האדם הקבוע ולכן אינם מחויבים להופיע לעבודה בקוד לבוש מסוים. עם זאת, לא אחת אנחנו נתקלים בעובדי ניקיון עצמאיים שמגיעים למשרדים בהם הם פועלים בלבוש בלתי הולם, צעקני או חושפני מדי ובכך מהווים הפרעה לסביבת העבודה. כאשר שוכרים את שירותיה של חברת ניקיון יש להקפיד לסגור מראש כי העובדים במקום ילבשו את המדים של החברה ושלא יופיעו בלבוש מרושל או לא מכובד כיוון שהתדמית של המשרד מורכבת לא רק מהעובדים הקבועים אלא גם מנותני הישרות שבאים במגע עם המשרד.

אך ורק עובדים מקצועיים

אלמנט חשוב נוסף שיש לבדוק כאשר שוכרים את שירותיה של חברת ניקיון מקצועית הוא רמת המקצועיות של העובדים המועסקים בה. כשמדובר על עובדי ניקיון עצמאיים, לעתים קרובות העובדים אינם מחויבים באופן מלא למקצוע שכן הוא משמש להם השלמת הכנסה בלבד כמו במקרה של סטודנטים למשל שעוסקים בתחום באופן מזדמן בשעות הפנאי שלהם. עובדה זו משפיעה באופן ישיר על איכות העבודה שלהם. אי לכך, כשאתם באים לבחור בחברת ניקיון משרדים הקפידו לברר על שנות הוותק של החברה והקפידו לעבוד רק מול חברה שמעסיקה עובדי ניקיון במשרה מלאה. כך תוכלו להיות בטוחים שמדובר על כוח אדם מקצועי ומיומן, מנוסה ובעל וותק בעבודת הניקיון.

עבודות קודמות

ההמלצה האחרונה שלנו אליכם היא לכמו שאתם יודעים, קל מאוד לפזר הבטחות. הרבה יותר קשה לספק קבלות. במידה ואתם רוצים להיות בטוחים במאה אחוז שאתם הולכים לבחור בחברה הנכונה, דרשו פשוט לראות את המשרדים האחרים בהם פועלים עובדי הניקיון של החברה. אין תחליף למראה עיניים. אל לכם להתבייש או לחשוש. זוהי זכותכם המלאה לראות עבודות נוספות של החברה בטרם תחליטו. קחו יוזמה ובקשו מבעל החברה להתלוות אליו לאחד או יותר מבנייני המשרדים בהם פועלת החברה שלו.