ניהול ואחזקת בניינים

בשנים האחרונות, אפשר להבחין בהם במקומות מרכזיים בישראל- ולא רק בתל אביב. יחד עם העלייה באיכות החיים המאפיינת את העידן הנוכחי, ניתן לראות יותר ויותר בניינים המוגדרים כיוקרתיים. עבור המתגוררים בהם, מיותר לציין, עומדת איכות חיים ברמה הגבוהה ביותר האפשרית, ומגוון שירותים שמאפיינים יותר בתי מלון מאשר בית מגורים. אולם, כדי לשמור על הסדר והארגון במצבים אלה, ברור כי נדרשת יותר מאשר הירתמות של כל אחד מהדיירים. ניהול בניינים וניהול בנייני יוקרה, כך קוראים לזה היום.

– החשיבות של ניהול בניינים באופן נכון

אם אלילת המזל נגעה בכם ואתם מתגוררים בבניין יוקרה, או לחילופין משרדכם ממוקם בכזה, בוודאי תוכלו כבר לדעת מדוע ניהולו אינו נחשב למשימה הפשוטה ביותר שניתן למצוא כיום. חשוב לזכור כי רמת חיים גבוהה מצריכה השקעה של כל הנוגעים בדבר, שהופכת לרבה עוד יותר עקב השטח העצום שמאפיין מבנים מסוג זה.ברור כי חברת ניקיון "סטנדרטית", אשר יכולה לעשות את עבודתה נאמנה בבניינים פשוטים, לא בהכרח תוכל לעמוד כאן במשימה. כאן מדובר בהרבה יותר מאשר אחזקת מבנים או ניקיון של המעלית או חדר המדרגות, מן הסתם. חשבו, למשל, על חדרי דואר, לובי רחב ידיים, חדרי ישיבות וכן הלאה, או על פעולות מורכבות, דוגמת פוליש, ניקון חלונות בסנפלינג וכן הלאה. נדרש ציוד ייעודי לתחזוקה ראויה של אלה, וכוח אדם רב.

לכן, לא מפתיע כי עם השנים קמו לא מעט חברות אשר חרתו על דגלן מצוינות בניהול מורכב מסוג זה. ואכן, קשה למצוא היום בנייני יוקרה שלא נעזרים באחת החברות האלה. כדי להבין מדוע, הדבר היעיל ביותר לעשות הוא להרחיב עוד יותר על רשימת השירותים שמוצעים לרוב על ידי חברות הפועלות בתחום.

שירותי ניהול ואחזקה

מה כולל ניהול בניינים?

מטרת העל בניהול מבנים מסוג זה, אם כן, הינה לשמור על ערך הדירות, והבניין כולו. לצורך זה עומדים, כמובן, מספר כלים, המהווים את תחומי הפעילות של חברת המתמחות בתחום. ראשית, כמובן, אפשר למנות את התחזוקה השוטפת של כל אחד ממתקני הבית. אין בניין יוקרה אחד אשר דומה לחברו, אך ברבים מהם ניתן למצוא מתקנים דוגמת חדר כושר, בריכה או אפילו סאונה. היות ודגש רב בבניינים מסוג זה ניתן למעטפת החיצונית, חיוני לשמור גם עליה: שירותי ניקיון תמידיים של החלקים המשותפים בבניין, גינון ועיצוב נוף נכנסים לתמונה ברגע הזה בדיוק.דירות או משרדים בבנייני יוקרה משכו מאז ומתמיד גנבים, ולו מכיוון שפוטנציאל ה"שלל" גדול מאד בהם. לכן, כולל הניהול, כמעט תמיד, גם שירותי שמירה, 24 שעות ביממה, ובכל אחד מימות השבוע. חברות המתמחות בתחום לוקחות על עצמן גם לא פעם את ניהולו הכלכלי של הבניין בפועל, לפחות בכל הנוגע לגביית התשלומים מדיירי הבית, תשלום הביטוחים למיניהם וכן האלה.

הסוגייה הכלכלית

לא צריך להיות מעורה יתר על המידה בעולם הניהול כדי לדעת שנדרש לשלם עבור שירותים אלה, לעתים סכום לא מבוטל. מדובר כאן בסל שלם של שירותים, שמורכב בכל בניין על פי מאפייניו, וכולל הירתמות של מספר רב של אנשי מקצוע. לכן, הוצאות האחזקה עשויות להגיע גם לאלפי שקלים בחודש, סכום שמצריך להתייחס לנושא במלוא הרצינות. אבל האם אפשר אחרת? במקרה הזו, נראה שהתשובה שלילית. ללא אחזקה שוטפת, הרי שהבניין יאבד תוך זמן קצר את המראה הייחודי והיוקרתי שלו. ידועים מקרים רבים בהם מתקנים שונים בבניינים נאלצו להיסגר- פשוט מכיוון שלא ניהלו אותם כראוי. מכאן ועד לירידה מהותית בערך כל דירה או משרד בבניין, הדרך קצרה. כי אתם מבינים, הגדרה של בניין כ"יוקרתי" היא לא פחות סטטוס מאשר מצב קבוע, ולכן בהחלט עשויה להשתנות.