אופק חברה לניהול ואחזקת מבנים

בעשור השני של שנות האלפיים רבים מבנייני המגורים הינם קומפלקסים המכילים עשרות דיירים. בהתחשב בעובדה שמרבית האוכלוסייה עובדת ועסוקה, היכולת לנהל ולתחזק לבד בניין מגורים הינה מטלה קשה ומעיקה, ובמקרים רבים אי אפשר לבצעה ללא סיוע מקצועי. מטלה זו לא רק גוזלת מוועד הבניין זמן יקר וכרוכה בהתרוצצויות מרובות, אלא גם דורשת מהם להתעמת עם דיירים בבעיות שונות הפוגמות בשלוות הנפש ובתחושת הרווחה. על מנת להימנע מבעיות אלו אנשים רבים בוחרים כיום להיעזר בשירותי חברות ניהול בניינים ובחברות אחזקת מבנים.

אם ברצונכם לבצע את המהלך באופן ראוי חשוב להבין במה הוא כרוך. זאת כדי לזכות בשירותים איכותיים ויעילים אשר ישמרו על סטנדרט חיים גבוה במקום המגורים, ילווו בהתערבות מינימאלית מצד הוועד, וישמרו על ערכו של הנכס.

לפרטים נוספים על ניהול ואחזקת מבנים וקבלת הצעה לחצו כאן וצרו עמנו קשר   

  בחירת וועד לבניין המגורים

  על מנת להשכיר את שירותיה של חברת אחזקת מבנים, עליכם ראשית למנות וועד אשר יבחר את החברה המתאימה, יחתום על הסכם עבודה עימה, יפקח ויבקר את עבודתה, וייצג את צרכי הדיירים והבניין מולה. יש להבין כי אנשי הוועד מעניקים את שירותיהם בהתנדבות וכי מדובר במטלה קשה ומחייבת, שלעיתים קרובות אינה מלווה בהכרת תודה מצד שאר הדיירים. מומלץ שחברי הוועד יורכבו מדיירים בעלי ידע מקצועי בתחומים רלוונטיים לניהול ותחזוקת מבנים, כגון עורכי דין, רואי חשבון, מהנדסים או בעלי ידע בנדל"ן. כמו כן, חשוב שהחברים בוועד יעמיקו את ידיעותיהם בנושאי ניהול ותחזוקת מבנים בעזרת חומר מקצועי הקיים בין היתר ברשת האינטרנט. וועד טוב יוכל גם לעזור בנושאים נוספים שהבניין יזדקק להם כמו חברת ניקיון, חברת שמירה ועוד

  ניהול ואחזקת מבנים - קבוצת אופק

  קביעת תקנון מוסכם לדיירי הבניין

  מכיוון שבבניין מתגוררים דיירים רבים בעלי ערכים ותפיסות שונות הנוגעות לחיים משותפים, חשוב להוציא תקנון המוסכם על כל דיירי הבניין אשר מפרט את כללי ההתנהלות בבניין. תקנון זה יתייחס לקשת רחבה של נושאים כדוגמת עישון בחדר המדרגות, חיות מחמד, כללי התנהגות בבריכה או בחדר הכושר, בעיות רעש והזמנת אורחים למתקני הבניין. כמו כן, התקנון יקבע כללי התנהלות במקרים של חוסר שיתוף פעולה בכל הקשור לתשלום חשבונות או נזקים שנגרמו למתחם הציבורי על ידי דייר, וכן כללים לקבלת דיירים חדשים. התקנון גם יפרט את סמכויות חברת הניהול והתחזוקה ואת אופן ההתנהלות מולה.

  היערכות מוקדמת של הוועד

  אחד מתפקידיו החשובים והראשוניים של וועד הבניין הוא לקבוע הערכת תקציב הנגזרת מעלויות התחזוקה, הניהול והשירותים השונים המוצעים לדיירי הבניין. על שירותים אלו נמנים למשל שירותי שמירה, תפעול ותחזוקת שטחים ציבוריים כמו בריכת שחייה, מועדון וחדר כושר, וכן ניקיון הבניין ומתקניו. כמו כן, יש לקבל מקבלן הבניין מיפוי של כל המערכות הקיימות כדוגמת משאבות, מערכות המיזוג וכיבוי האש, מעליות, אינטרקום, גנראטור, יציאות חירום, ומערכות שונות של חניון הרכבים. בנוסף לכך יש לכלול בתקציב המבנה גם את עלויות הביטוח, ופתיחת קרן מיוחדת לתקצוב אירועים בלתי צפויים. נתונים אלו לצד עלויותיה של חברת הניהול והאחזקה יהוו בסיס לתשלום החודשי הנדרש מכל דייר, ונקודת פתיחה למשא ומתן עם החברה.

  בחירת חברת ניהול ותחזוקה

  לפני הבחירה בחברה מסוימת לניהול ותחזוקת הבניין, מומלץ כי הוועד יבחן מספר הצעות של חברות אשר סיירו בבניין, תיארו במפורט את גישת הניהול שלהן והגישו הצעת מחיר מלאה וברורה. כמו כן, יש לבחון את ניסיונן של חברות אלו, לקבל אודותיהן המלצות וחוות דעת של לקוחות נוספים, להבין מהי מידת הזמינות והיכולת לספק מענה מיידי בכל השעות וימות השבוע, ובנוסף לבדוק את מצבה הפיננסי של החברה. לבסוף, יש לבחור בחברה אמינה ומקצועית שהינה המתאימה ביותר לצרכי הבניין ודייריו, ולחתום עימה על חוזה עבודה מפורט בהסכם כתוב וחוקי. אם אתם מעוניינים בהצעה, תוכלו תמיד ליצור קשר איתנו, חברת אופק, נשמח לעמוד לשירותכם

  לפרטים נוספים וקבלת הצעה לחצו כאן וצרו עמנו קשר