חברות אחזקת מבנים

מתגוררים בבית משותף ומחפשים חברת אחזקת מבנים, שתהיה זו האחראית על תחזוקתו של הבניין? מאוכזבים מתפקודו של ועד הבית שלכם ומעוניינים להחליפו בגורם אחר, מקצועי יותר, שיוכל למלא את התפקיד בצורה ראויה? אם כן, תשמחו ודאי לגלות שישנן כיום לא מעט חברות לניהול אחזקת מבנים המציעות את שירותיהן ומיועדות בדיוק לשם כך. מה כוללים שירותים אלה וכיצד בוחרים את חברת האחזקה? על כך, במאמר הבא.

לפרטים נוספים וקבלת הצעה לחצו כאן וצרו עמנו קשר

מהו תפקידן של חברות אחזקת מבנים

בין אם מדובר בהחלפת נורה בחדר המדרגות, טיפוח החצר של הבניין או גביית כספים לצרכים שונים, כל אלה ועוד הם חלק מהשירותים השונים המוצעים על ידי חברת אחזקת מבנים. כשמדובר בבניין משותף, ולא משנה כמה דיירים גרים בו, תחזוקתו של הבניין והשמירה עליו, חשוב שייעשו על ידי גורם אחד, שמוכן להתמסר לתפקיד ולבצעו על הצד הטוב ביותר. פעמים רבות בוחרים ועד בית לשם כך, אולם במקרים אחרים ורבים לא פחות, מעדיפים לבחור חברה חיצונית שמתמחה בתחום אחזקות מבנים, שתהיה זו האחראית על הטיפול בכל מה שקשור לבניין ולתחזוקתו.

ככל שמדובר במספר רב יותר של דיירים ישנה חשיבות רבה לשימוש בשירותיה של חברה מסוג זה, ובעיקר בשל הטיפולים הרבים שנדרשים לבניין והניקיון הנדרש לו כמו גם הצורך לפנות אל מספר רב של דיירים, מה שאורך לא מעט זמן.

חברות אחזקת מבנים

כיצד לבחור נכון חברות אחזקת מבנים ?

כדי לאתר את חברת אחזקת המבנים הטובה ביותר, או לכל הפחות, זו שתתאים לכם באופן הנכון ביותר מומלץ להתייחס לנקודות הבאות:

סקר שוק והשוואה בין חברות שונות

מכיוון שישנן לא מעט חברות לניהול ואחזקת מבנים המציעות את שירותיהן, מומלץ לבצע סקר שוק וגם להשוות ביניהן. אם אינכם מכירים חברות כאלו, כדאי לכם לפנות לבניינים שכנים, המשתמשים גם הם בשירותיהן של חברות מסוג זה ולבקש מהם המלצות על חברות שונות וכמובן גם חוות דעת. לאחר שאספתם את פרטיהן של מספר חברות, כדאי לפנות אל כל אחת מהן, לבקש הצעת מחיר וגם להיפגש עם נציג מטעמה.

סוג השירות המוצע

ניתן למצוא כיום שני סוגים של חברות אחזקת מבנים. הסוג הראשון הן אלו האחריות אך ורק על תחזוקתו של הבניין (ניקוי חדר המדרגות, הטיפול בחצר של הבניין, החלפת נורות במידת הצורך וכדומה). חברות מסוג אחר מציעות גם שירותים נוספים כמו גביית כספים מדיירי הבית, בדומה לוועד הבית של הבניין. לא לכל בניין מתאים, בהכרח, כל סוג. אך בכל מקרה, כדאי לבחון את שתי האפשרויות על מנת ליהנות מהבחירה המוצלחת.

חברות אחזקת מבנים

כמה עולה השירות הניתן

עלותו של השירות שמוצע כיום על ידי חברות אחזקות מבנים יכול לנוע בטווח רחב מאד של מחירים. ישנן כאלו שידרשו דמי ניהול קבועים בכל חודש ותוספת של תשלום עבור שירותים שונים או תחזוקתו השוטפת של הבניין. ישנן כאלו שיגבו סכום הכולל התייחסות לכל הפרמטרים האלה ואחת למספר חודשים. בכל מקרה, עלות השירות גם תלויה בבניין עצמו ובתחזוקה שהוא דורש. חשוב לפנות אל חברות הניהול, להגדיר להן את הצרכים הקיימים ולבדוק מולן כמה עולה השירות המוצע על ידן. כדאי להתמקח אם המחיר נשמע לכם גבוה מדי וגם להשוות מחירים.

החוזה המוצע על ידי חברת האחזקה

כשעובדים מול חברת ניהול מסוג זה חשוב לערוך חוזה מסודר, המפרט את כל השירותים המוצעים ואת כל התנאים הנלווים להם. חשוב שיהיה בחוזה פירוט מדויק של תדירות השירות המוצע, של הטיפולים השונים הנכללים במסגרתו וכל פרט אחר שקשור בו. מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין על מנת לבחון את החוזה המוצע ואת כשירותו. חשוב גם לציין על גבי החוזה מה קורה במידה ומעוניינים להפסיקו בשל חוסר שביעות רצון מהשירותים המוצעים וכדומה.